dsc02853W dniu 6.04.2009 r. odbyło się w Filii dla Dzieci i Młodzieży spotkanie pt.  Podróż do krainy szczęśliwego dzieciństwa z okazji Międzynarodowego  Dnia Książki dla Dziecka. Celem obchodów tego święta jest propagowanie  międzynarodowej literatury dziecięcej wśród najmłodszych dzieci  na całym świecie, to wspaniała okazja, aby pokazać najmłodszemu pokoleniu, czym jest magia ukryta na  stronicach książki.

2 kwietnia na całym świecie jest obchodzony „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci". Święto zostało ustanowione w 1967 roku. Jest obchodzone w rocznicę urodzin jednego z największych światowych baśniopisarzy Hansa Christiana Andersena.

Impreza była zorganizowana we współpracy z bibliotekarzami ze szkół : SP nr 1-  panią Wioletą Górską, SP nr 3 -panią Renatą Szydłowską oraz  SP nr 5 -panią Grażyną Milczewską.

Każda z bibliotek szkolnych przygotowała program artystyczny :

• Rewia wiosennych roślin i O kotku Knotku - SP nr 1
  • Spotkanie z bajką - SP nr 3
  • Defilada bajek - SP nr 5

Genezę obchodów święta oraz polską sekcję IBBY przybliżyły uczestnikom  , prezentacją multimedialną Renata Serbinowska i  Anna Kozłowska , bibliotekarki Filii dla Dzieci i Młodzieży. W imprezie uczestniczyło 90 osób, uczniowie klas I - III wymienionych  szkół.
dsc02889dsc02906dsc02919

dsc02877dsc02864