W środowe popołudnie 25 września 2019 r. w naszej bibliotece odbyło się niezwykle sympatyczne spotkanie autorskie z regionalistką Marią Ollick promujące drugie poszerzone wydanie książki „Maltych i grapa”. Z rozmowy dyrektora biblioteki Hanny Szramki, prowadzącej spotkanie z autorką przybyli goście dowiedzieli się, m.in. od kiedy zaczęła się jej przygoda z regionem, jego kulturą i historią, czy poza domem rodzinnym były też inne bodźce motywujące do kształtowania się takich pasji.

1  2  3  4  5

6  7  11  9  10

Autorka przybliżyła gościom w mini wykładzie uzupełnionym prezentacją multimedialną kulturę materialną i duchową dawnych mieszkańców Borów Tucholskich.

Miłym akcentem spotkania był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi. Zespół ten powstał w 1976 r. z inicjatywy właśnie pani Marii Ollick, a dzisiaj zespołem kierują: Dorota Szulc, Iwona Biesek i Andrzej Giersz.

Spotkanie zakończono wspólnym śpiewaniem przyśpiewek borowiackich.