W środowe popołudnie 22 maja 2019 r. w naszej bibliotece odbyło się niezwykle sympatyczne spotkanie „Przemijanie pamięta”, promujące najnowszą książkę Wiesławy Barbary Jendrzejewskiej pt. „Rozproszenie”, a które było prezentem dla najaktywniejszych czytelników.

Corocznie wyróżniający się czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego otrzymują dyplomy Mistrzów Czytelnictwa oraz nagrody książkowe. W tym roku wśród najmłodszych czytelników wyróżnieni zostali: Anna Baturo, Paweł Perszka, Mateusz Perszka, Joanna Glazer, Zofia Cholewińska, Dominika Nowicka, Cezary Gliniecki, Julian Jóźwiak, Szymon Wiśniewski, Wiktoria Chołuj, Hanna Klunder.

1 2

Natomiast wśród dorosłych najaktywniejszymi czytelnikami byli: Barbara Schwidt, Ewa Glaza, Katarzyna Jonak, Jadwiga Rekowska, Janusz Kuczma, Maria Knieć, Krystyna Podgórska, Iwona Nawrocka, Eugenia Gwóźdź, Mariola Westfal, Barbara Kotlenga, Ewa Landowska, Gabriela Obuchowska, Halina Niedźwiedź, Adolf Niedźwiedź, Mieczysław Dolat.

3

Już po raz drugi gościliśmy Wiesławę Barbarę Jendrzejewską ps. Bacha oraz jej córkę Natalię Pulczyńską, która prowadziła spotkanie i w bardzo ciepły sposób przybliżyła sylwetkę Mamy. Poetka od ponad 30. lat mieszka i pracuje w Bydgoszczy, prowadzi Kawiarnię Literacką w Domu Kultury „Modraczek”, ale urodziła się w Tucholi i dlatego tak chętnie wraca do rodzinnego miasta. Muzycznym tłem spotkania były wiersze „Bachy” w wykonaniu Renaty Oparkowskiej.

4 5 6 7 8 9 10