W środę 5 grudnia w naszej bibliotece odbyło sie spotkanie w ramach projektu "Nasza mała biblioteka". Najmłodsi zapoznali się z książką Majdy Koren pt. "Ugotuj mi bajkę!"

Majda Koren jest jedną z najbardziej lubianych słoweńskich pisarek dla dzieci, ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie w Lublianie i jest nauczycielką.

Głównym bohaterem książki jest króliczek Serduszko, który jest wielkim niejadkiem. Mama Serduszka sama już nie wie, co zrobić, by jej synek zjadł obiad. Pewnego dnia królik zażądał, by mama ugotowała mu bajkę. Dzieci zastanawiały się czy zachowanie królika było grzeczne oraz co można zrobić, aby się zmienił. Książeczka wywołała wielką dyskusję wśród dzieci.

Narysowały one swoje bajki, które w większości były "ugotowane" z takich składników jak: sprawiedliwość, śmiech oraz napięcie, niekiedy z nutą złości i strachu. "W łamigłówkach literackich" dzieci wykazały się wspaniałą znajomością książki.

W styczniu przeczytamy książkę Przemysława Wechterowicza "Jajko czy kura ?"

I II III IV