28/29 listopada 2008

"Noc Misia Andrzeja". Nocna impreza dla dzieci w wiekuw od 6 do 9 lat.
Dzieci spotkały się w sali pięknie przystrojonej choinkami prosto z lasu, które wytworzyły magiczny nastrój. Mile widziane były przebrania za postać bajkową. Po powitaniu wspólnie odśpiewano piosenkę pt. "Jada, jadą misie", a potem rozpoczęły się zabawy integracyjne.
Bawiącym się wtórowała muzyka z akordeonu. Około godz. 19:00  poczęstowano gości słodkościami, ufundowanymi przez miejscowych sponsorów. Nie zabrakło wróżb andrzejkowych, którym towarzyszyła muzyka leśna. Z kolei literaturę regionalną dotyczącą zwyczajów andrzejkowych zaprezentowała małym słuchaczom Ciotka Borowa,
a towarzyszył jej Borówiec.

W holu biblioteki odbyły się konkursy, w których dzieci popisywały się wiedzą na temat misiów: Uszatka, Puchatka i Paddingtona. Wśród maluchów uwijały się dwa dorosłe misie, to „Miś Andrzej" i „Misia Kasia", które zaprosiły wszystkich na smaczną kolację. Nadszedł czas na głośne czytanie literatury dziecięcej o tematyce związanej z bohaterami „Nocy Misia Andrzeja".

Po takiej dawce wrażeń wszyscy zasnęli na rozłożonych materacach. Imprezę podsumowano na wspólnym śniadaniu, a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.
d1 d2