img835DSC06377

8 kwietnia 2011 roku odbyło się otwarcie wystawy prac Heleny Kaczanowskiej. Zaprezentowano kompozycje plastyczne zatytułowane Konfiguracje oraz obrazy z cyklu Oczekiwanie.

Helena Kaczanowska do Tucholi przyjechała w 2009 roku z nadmorskiego miasteczka, Trzebiatowa. Z wykształcenia jest plastykiem i nauczycielem. Przez wiele lat prowadziła własną firmę reklamową „Redis”, uczyła w szkole podstawowej plastyki oraz współpracowała z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie w pracowni malarskiej ”BEZ RAM”  prowadziła zajęcia z młodzieżą. Była komisarzem wielu wystaw, organizatorem i uczestnikiem plenerów. W wolnych chwilach malowała. Swoje prace  wystawiała w galeriach w województwie zachodniopomorskim oraz w miastach partnerskich Trzebiatowa - Sjőbo (Szwecja) i Wandlitz (Niemcy).

Kompozycje plastyczne „KONFIGURACJE” są  nową  formą jej pracy twórczej. Zarówno malarstwo, jak i kompozycje cechuje próba odnalezienia harmonii i syntezy. Zestawienia kolorystyczne są często zbliżone do monochromatycznych. Dla autorki prac jest to nie tylko sposób wyrażania swojej twórczości, jest to jej postawa zarówno estetyczna jak i życiowa.

Mimo, że Helena Kaczanowska nie jest rodowitą Tucholanką i do naszego miasta  przeprowadziła się niedawno na wernisaż przybyło liczne grono nowych przyjaciół i znajomych oraz miłośników malarstwa.

DSC06353DSC06367DSC06385DSC06401DSC06406DSC06380img828img829img833img831img834img837