Zapraszamy do uczestniczenia w wystawie pt.

Biblioteka. Miejsce czytania, miejsce działania

wystawa

Wystawa czynna od 4 do 25 marca w godzinach od 7.30 do 15.30

Program Rozwoju Bibliotek w Polsce wspierany jest przez Global Libraries - przedsięwzięcie prowadzone jest w ramach Światowego Programu Fundacji Billa i Melindy Gates, której partnerem i grantobiorcą w Polsce jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która otrzymała na ten cel grant od wspomnianej Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Idea Programu odwołuje sie do kilku wymiarów, w których funkcjonuje biblioteka. Jeden związany jest z jej kulturotwórczymi, informacyjnymi i społecznymi funkcjami. Biblioteka jest miejscem, do którego przychodzi się w poszukiwaniu wiedzy i informacji, miejscem pilnego studiowania i archiwalnych poszukiwań. Czasami biblioteka staje się przestrzenią wystaw, spotkań, koncertów, odczytów i innych form uczestnictwa w kulturze.

W wyobraźni i doświadczeniu wielu z nas biblioteka jest także labiryntem, do którego wejście otwiera się tylko czasami. Jest miejscem odosobnienia i kontemplacji.

Instalacje eksponują kilka obszarów, które czasem w nieoczywisty sposób wiążą się z biblioteką: Czytanie, Pisanie, Spotkanie, Informacja, Słuchanie oraz Odpoczynek.