24 lutego 2011

Występem Teatru Pajączek pt. Królewna Śnieżka zakończono projekt Hocki klocki, czyli hece nocą w bibliotece w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej.

Projekt trwał od października 2010 do lutego 2011. Zorganizowano: warsztaty teatralne, muzyczne, plastyczne, które pozwoliły przygotować się dzieciom do czynnego udziału w bibliotecznej nocy.

Odbyły się też dwa przedstawienia Teatru Trójka z Bydgoszczy, gdzie dzieci  zapoznały się z tajnikami gry aktorskiej.

Dzięki projektowi 5 dzieci zadeklarowało swój udział w Teatrze Pajączek, który przygotował przedstawienie pt. Królewna Śnieżka. W spektaklu teatralnym wystąpiły: Aleksandra Michalak - Królewna Śnieżka, Patrycja Jączyńska – Książę, Wiktoria Grabowska – Królowa, Olga Pozorska – narrator, Inga Rzepińska – narrator, Marika Rzepińska – Lustereczko, Przemka Gabrych - Wilczek, Krasnal, Romana Gabrych -  Zajączek , Krasnal, Paulina Kozłowska - Leśniczy, Krasnal, Dominika Boniek – Krasnal, Paulina Boniek - Krasnal.

Odbiorcami spektaklu byli zaproszeni goście:  najbliżsi małych aktorów, czytelnicy biblioteki oraz sympatycy teatru. Przedstawienie teatralne będą mogły zobaczyć też dzieci tucholskich przedszkoli i szkół podstawowych.

202122

k1k3k2