17 listopada 2010

Spotkanie promujące tomik wierszy o Kazimierzu  Karasiewiczu, patronie Gimnazjum nr 1 i nieistniejącej Szkoły Podstawowej nr 2, wielkim Polaku, patriocie, miłośniku oraz odkrywcy piękna przyrody Borów Tucholskich, który większość swojego życia spędził w Tucholi i zapisał się w historii naszego miasta i regionu.

W tomiku poezji, który jest pokłosiem konkursów przeprowadzonych przez bibliotekę szkolną na przestrzeni lat 1988-2008, dzieci i młodzież piszą prosto od serca o swoim patronie oraz o przeżyciach z wędrówek szlakiem Karasiewicza. Autorami wierszy są uczniowie Gimnazjum nr 1 i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 urzeczeni pięknem Borów Tucholskich.

Tomik składa się z dwóch części:

część pierwsza – wiersze o doktorze Kazimierzu Karasiewiczu, jego pracy, działalności patriotycznej, społecznej oraz jako patronie obu szkół

część druga – wiersze, wyrażające przeżycia gimnazjalistów z wędrówek urokliwym szlakiem Karasiewicza

Oprawa graficzna zbiorku przygotowana została przez młodzież w ramach konkursu plastycznego.  W zbiorku umieszczono unikatowe zdjęcie dr Karasiewicza w otoczeniu rodziny.

Wiersze z tomiku recytowali uczniowie: Anika Jabłońska, Kornelia Kościukiewicz, Izabela Brucka, Patrycja Hennik.  Oprawę muzyczną przygotowali: Paulina Piesik i Michalina Lamparska – flet oraz Krystian Piesik – gitara.

Spotkaniu towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac plastycznych uczniów gimnazjum pt. Przyłapani na czytaniu oraz Moda na czytanie.

SAM_0687SAM_0688SAM_0689

SAM_0690SAM_0692SAM_0693