6

11 października 2010

Spotkanie autorskie w ramach realizacji projektu Dyskusyjne Kluby Książki, którego gościem był Łukasz Wierzbicki redaktor, reportażysta, podróżnik, autor książek dla dzieci (Afryka Kazika, Dziadek i niedźwiadek).

Zafascynowany historią Kazimierza Nowaka (podróżnika, który jako pierwszy na świecie w latach 30-tych XX wieku przemierzył Afrykę rowerem, pieszo i czółnem) zebrał, opracował i wydał jego reportaże w postaci książki pt. Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Podczas spotkania nasz gość pokazał - prezentację multimedialną i opowiedział uczestnikom jak niebezpieczna i wyczerpująca była wyprawa bohatera książki, z jakimi przeciwnościami losu borykał się przez pięć lat swojej podróży po niezbadanym, tajemniczym w tych czasach kontynencie. Książka uznana za klasykę polskiego reportażu zagranicznego opowiada  o spotkaniach Kazimierza Nowaka z ludnością czarnego lądu i egzotyczną przyrodą o historiach mrożących krew w żyłach oraz zabawnych perypetiach bohatera.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież tucholskich szkół średnich, członkowie Dyskusyjnego  Klubu Książki, czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi zainteresowani tematyką podróżniczą. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem odebrali prelekcję zadając autorowi wiele pytań.

123   

45