1 października 2010

Wzburzone i spokojne morze, widoki portowe, kutry, okręty i żaglowce  można oglądać na  trwającej od 1 października  wystawie malarstwa marynistycznego Józefa Kuklińskiego.

Józef Kukliński urodził się w Borach Tucholskich, z którymi nie z własnej woli rozstał się na ponad 50 lat. Po skończeniu studiów związał się zawodowo z Marynarką Wojenną, dosłużył się stopnia komandora. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach. Zawsze doceniano jego prace, jednak największą satysfakcję sprawiła mu nagroda za zajęcie I miejsca
w Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w 1987 roku. Po przejściu na emeryturę powrócił na ziemię swoich przodków, jeszcze bardziej  zafascynowany jej pięknem. W swoim dorobku ma ponad dwa tysiące prac ukazujących głównie piękno Borów i Bałtyku. Zarówno praca zawodowa, jak również przeurocze widoki morskie, utrwalone przez tyle lat, inspirują Go do dalszej pracy twórczej. Chcąc podzielić się doznaniami z innymi ludźmi, przenosi je na płótno.

Zgromadzeni na wernisażu goście gratulowali artyście wspaniałych obrazów, znakomicie oddających charakter morza. Podziwiano wyjątkowe, pełne refleksji i spokoju, spojrzenie malarza na morze.

SAM_0259SAM_0276thumb_SAM_0282

SAM_0288SAM_0289SAM_0298