12 września 2010

Jarmark Piaseczyński jak co roku organizowany jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa jako „Spotkanie Regionów”, aby mieszkańcom Mazowsza przybliżyć kulturę innych regionów Polski. W tym roku były to KASZUBY. Borowiackie stoisko, bogate i kolorowe  odwiedziło wielu zwiedzających. Mogli oni nie tylko zakupić hafty, ptaszki, wydawnictwa regionalne i zaopatrzyć się w materiały promocyjne, ale również dowiedzieć się wiele o Borach, naszym mieście, ludziach i ciekawostkach przyrodniczych, których nie można zobaczyć w innych regionach Polski. Miłym momentem były odwiedziny Burmistrza Piaseczna, który zakupił książki i zaprosił Borowiaków na kolejne jarmarki.

Tucholę reprezentowali: Beata Modzińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej, twórcy: Marianna Weilandt, Halina Sala, Robert Baranowski i prezes Borowiackiego Towarzystwa Kultury Maria Ollick.

Organizator: Muzeum Regionalne w Piasecznie, Miejski Ośrodek Kultury w Piasecznie, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zaleski.

DSC05561DSC05565DSC05567   DSC05566DSC05568DSC05569   DSC05572