pierwsze23 marca 2010

W ramach DKK  zorganizowano  spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Gawryluk - autorką książek dla najmłodszych, która ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim i obecnie pracuje jako tłumaczka oraz dziennikarka Radia Kraków. Jest także autorką cyklicznej audycji ,,Książka na szóstkę".


Jej utwory powstają najczęściej w czasie wakacji. Pierwszymi recenzentami są córka i syn oraz zaprzyjaźnione dzieci. Pisarka twierdzi, że bohaterowie jej książek są tacy, jak dzieci żyjące wokół niej. Historie przez nią opisywane są zabawne  i ciepłe. Porusza w nich ważne dla młodszych czytelników problemy. Proza autorki zyskała popularność, gdyż doskonale wczuwa się w dziecięcą psychikę. W jej dorobku literackim widnieje 8 tytułów, wśród nich najbardziej znane to Kaktus szukaj, Kaktus dobry pies, Przedszkolaki z ulicy Morelowej.

Impreza dostarczyła przybyłym mnóstwa wrażeń. Nie zabrakło w niej humoru  oraz dowcipnych komentarzy  autorki. Dzieci chętnie dzieliły się z nią swoimi spostrzeżeniami na temat wysłuchanych fragmentów powieści, które pisarka odczytała słuchaczom, m.in. były to urywki opowiadań pt. Dżok, legenda o psiej wierności, Zuzanka z pistacjowego domu, Gwizdek nie chce spać. Uczestnicy spotkania również zadawali ciekawe pytania dotyczące tłumaczeń z literatury szwedzkiej.

dsc04976dsc04979dsc04984

dsc04992dsc05003dsc05006