nagwek19 marca 2010

W ramach cyklu Młodzi dla Młodych zaprezentowano twórczość uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi pn. W obiektywie słów - poezję Kingi Gabrych oraz fotografie Anny Tuschik.

Kinga Gabrych
Wiersze pisze od kilku lat. Jest to jej sposób na wyrażenie siebie oraz ujście nagromadzonych emocji. Zaprezentowane na spotkaniu wiersze są dorobkiem ostatnich trzech lat. Prezentacją wierszy Kingi  Gabrych uczczono przypadający 21 marca Światowy Dzień Poezji.

Anna Tuschik
Zajmuje się fotografią od około trzech lat, interesuje ją zarówno fotografia portretowa jak i reportażowa, z którą chce związać swoją przyszłość. Zdjęcia wykonuje zarówno techniką analogową,  jak i cyfrową. Bierze udział w konkursach fotograficznych, jej prace są nagradzane i wyróżniane. Ekspozycja w bibliotece jest jej pierwszą wystawą indywidualną.

Wiersze na spotkaniu recytowali: Jagoda Kwaśniewska, Aleksandra Senska, Grzegorz Kolano. Oprawę muzyczną wieczoru przygotował Krzysztof Knuth.

Miłośnicy poezji i fotografii nie zawiedli, stawili się na spotkaniu bardzo licznie. W wieczorze uczestniczyli regionalni poeci: Elżbieta Kotras i Kazimierz Rink, którzy przychylnie wypowiadali się o twórczości młodych dziewcząt.