W poniedziałek 13 maja 2019 r. z okazji Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece gościliśmy pisarza Romana Pankiewicza z Krakowa. To już trzecia wizyta tego znanego podróżnika, pisarza, autora książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w naszej instytucji.

1 2 3 4

Tym razem gość wcielił się w postaci związane z pięcioma ważnymi zawodami. Były to: żołnierz, policjant, strażak, ratownik medyczny oraz listonosz. Autor napisał pięć książeczek dla dzieci opowiadających o wyżej wymienionych zawodach. W trakcie spotkania przeistaczał się w postacie opisywane w książeczkach. Dzieci miały możliwość brania czynnego udziału, poprzez wymyślanie ostatnich fraz rymowanek.

5 6 7 8 9 10 11

Całości towarzyszyła prezentacja teatru kamishibai, na której pojawiały się kolorowe ilustracje zawodów. Najmłodsi mieli okazję zakupić książeczki oraz zdobyć autograf pisarza. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I-III ze SP nr 1 i SP nr 3 w Tucholi.