W czwartek 22 listopada 2018 r. nasza dziecięca biblioteka - z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia - miała przyjemność gościć dzieci z grupy "Liski" z Przedszkola nr 2 w Tucholi. Najmłodsi dowiedzieli się, że Pluszowy Miś ma już 116 lat, a od 2002 roku obchodzone jest święto misiów na całym świecie.

IMG 1282 IMG 1286

Wizyta przebiegała w miłej i twórczej atmosferze, dzieci poznały misiowych bohaterów literackich: Kubusia Puchatka oraz Misia Uszatka.

W czasie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania „Ważna uroczystość" z książki Czesława Janczarskiego pt. „Zaczarowane kółko Misia Uszatka”. Dowiedziały się, że „Miś Uszatek” w tym roku obchodzi 61. urodziny. Postać sympatycznego misia z klapniętym uszkiem narodziła się w 1957 r. w pisemku dla dzieci „Miś”, na kanwie opowiadań powstały 104 bajki filmowe z przygodami Misia Uszatka. Najmłodsi wysłuchali również fragmentu książki "Magiczne zaklęcie "o Kubusiu Puchotku i jego przyjaciołach.

Dzieci wykazały się dużą znajomością misiowych bohaterów literackich oraz chętnie włączyły się do dyskusji i zabawy.

Milusińscy wraz z rodzicami zostali zaproszeni do odwiedzenia naszej biblioteki, która posiada bogaty księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych.

IMG 1285 IMG 1288 IMG 1292