Dnia 21 listopada 2018 r. w środowe popołudnie, tym razem nasza biblioteka we współpracy z Fundacją czAR(T) Krzywogońca zaprosiła miłośników poezji. Gościliśmy Annę Piliszewską oraz Grażynę Wojcieszko, która prowadziła spotkanie. Pani Anna Piliszewska, mieszkanka Wieliczki gościła już w tym roku w Borach Tucholskich. Jest bowiem laureatką I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego O Złotą Pszczołę zorganizowanego przez Fudację czAR(T) Krzywogońca. Właśnie na spotkaniu odbyła się premiera zwycięskiego tomu Tibi et Igni.

IMG 1231 IMG 1236

W tych wierszach sugeruje się wyjątkowa więź z przyrodą, ze zwierzętami i roślinami, ale także z tym , co ludzkie, a już ginące. Tak jakby starzec czy pozostawiona (w drewnianej chacie, w zapadłej wsi) staruszka potrzebowali większej uwagi, wsparcia ze strony poezji, ponownego przywołania. (...)

Karol Maliszewski (redakcja tomu)

Niezwykle ciekawa rozmowa, z pewną dozą humoru obu pań oraz piękna recytacja wierszy przez samą autorkę sprawiły, że wieczór upłynął w przesympatycznej atmosferze.

Anna Piliszewska - pisarka, poetka, miłośniczka kultury i przyrody - urodziła się w 1966 r. w Krakowie. Jest absolwentką Akademii Ignatianum w Krakowie, autorką sześciu tomów liryki oraz współredaktorką i  jedną z autorek monografii naukowej Zwierzę - człowiek - Bóg. Otrzymała stypendium Sapere Auso w 2012 r. za szczególne osiągnięcia artystyczne. Laureatka licznych  ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów poetyckich. Ceni nad wyraz poezję Bolesława Leśmiana. Uważa, że poezja może być sposobem na życie, ...

IMG 1243 IMG 1245 IMG 1253 IMG 1256 IMG 1264 IMG 1275