Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najlepszą inwestycją w jego przyszłość! Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie!
(Koźmińska I., Olszewska E., Wychowanie przez czytanie)

W piątek 28 września 2018 r. w Przedszkolu nr 1 w Tucholi odbyło się spotkanie z maluchami z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, a starsze dzieci odwiedziły naszą bibliotekę w poniedziałek. Zapoznano wszystkich z genezą święta oraz przeczytano książki E. Molisani i A. Sanna „Kotka Milusia” , E. Piotrowskiej „Tupcio Chrupcio - urodzinowy prezent” oraz  wiersze i opowiadania o zwierzętach.
Bibliotekarze gościli również w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w oddziale przedszkolnym, gdzie czytano książeczki z serii sympatycznej „Kicia Koci” oraz „Przygody Fenka w bibliotece”.
Dzieci zostały zaproszone wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej biblioteki -Krainy Pana Czytalskiego, gdzie można wypożyczyć dużo ciekawych i wspaniałych książek.

1 2 3 4 5

Weź do ręki książeczkę i ruszaj w bajkową wycieczkę.

Pan Czytalski zrobi fik i już w bajce jesteś w mig...