W środę 26 września 2018 r. w naszej bibliotece odbyła się promocja tomiku wierszy „Pożyczony Czas” Wojciecha Ziółkowskiego. Spotkanie w sposób niezwykle sympatyczny poprowadziła Dorota Kijora, o nastrojową oprawę muzyczną zadbali Oliwia Selka i Tomasz Kotowski, a wiersze pięknie recytowali nie tylko uczniowie „Nowodworka”, ale także pani dyrektor – Urszula Piotrowska, żona i córka poety, a także on sam. Recytacje przeplatane były ciekawą rozmową i znakomitą muzyką. Doskonale wybrane teksty i umiejętnie prowadzony dialog z poetą sprawiały, że nie zabrakło tu dobrego humoru i prawdziwego wzruszenia.

1 18 3 4 5 6

Uczestnicy spotkanie dowiedzieli się m.in., iż wieloletni wicedyrektor tucholskiego „Nowodworka” – Wojciech Ziółkowski – to również dramaturg, reżyser i poeta, dla którego w życiu również bardzo ważny był sport, a rodzina była i jest najważniejsza. W 2006 roku założył grupę teatralną „Masque”, skupiającą młodych ludzi zainteresowanych sztuką, zaś na bazie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku założył „Kabaret Sanatorium”; pisze sztuki i z powodzeniem je wystawia. Wydał również tomik dedykowany najmłodszym odbiorcom pt. „Podróż”.

19 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

„Pożyczony Czas” to piąta książka Wojciecha Ziółkowskiego. Zawiera 119 wierszy autora. Na pewno warto je przeczytać. Gorąco polecamy!