6 maja 2008

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek ph. Biblioteka miejscem spotkań.

Gośćmi honorowymi byli tucholscy poeci: Krystyna Brodowska, Lucyna Pitala, Jadwiga Witkowska oraz Kazimierz Rink.
dsc00939Na  wernisażu przedstawiono rysunki Tadeusza Sankowskiego. Artysta ukończył studia na wydziale Sztuk Pięknych UMK  w Toruniu, studiował rysunek, malarstwo, grafikę i rzeźbę.

Wystawiał swoje prace w Warszawie, gdzie mieszkał oraz w Śliwicach i Brusach. Obecnie z wyboru i  miłości do piękna naszego regionu jest mieszkańcem Byłyczka. Prowadzi zajęcia z dziećmi i uzdolnioną plastycznie młodzieżą w Gminnym Ośrodku Kultury w Śliwicach. Jego wychowanek Krzysztof Janicki miał wystawę w Galerii  Bankowej w Śliwicach. Wykonał ilustracje do książki B. Grzymały - Siedleckiego Serce i kompas oraz cyklu opowiadań Opowieści starego samochodu  w czasopiśmie dla dzieci Promyk.

Wystawę rysunku Tadeusza Sankowskiego można było oglądać w holu bibliotekido końca maja,  w godzinach otwarcia placówki.

dsc00944Na wieczorze z poezją swoje wiersze zaprezentował Kazimierz Żarski, który nie tylko pisze wiersze, ale komponuje muzykę do tekstów własnych piosenek, gra na gitarze (ukończył szkołę muzyczną).

Wydał dwa tomiki wierszy:  Wiersze nie wszystkie w 2004r., Leonardo Zawodowiec w 2006r.

Na studiach założył i prowadził z grupą kolegów Kabaret Satyryczny, który dawał przedstawienia w klubach studenckich Stodoła, Hades, Riviera w Warszawie. Był członkiem studenckiego zespołu muzycznego (gitara solowa).

Ma wykształcenie techniczne, jest doktorem, członkiem Polskiej Akademii Nauk. Obecnie jest pracownikiem  Uniwersytetu Techniczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy i Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Mieszkał w Warszawie, Zamościu, Gorzowie, Toruniu. Obecnie
w Śliwiczkach. Członek Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Śliwickiej „Knieja", współorganizator corocznych rajdów dla dzieci, młodzieży i studentów, spotkań Klubu Polskiej Książki.
dsc00952dsc00954dsc00956