W czwartkowy poranek 19 kwietnia 2018 r. gościliśmy w bibliotece Marcina Pałasza - autora czterdziestu książek dla dzieci i młodzieży. Nasz gość debiutował na rynku wydawniczym w 2004r. książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Potem były kolejne i kolejne tytuły m.in. „Wszystko zaczyna się od marzeń”, „Licencja na zakochanie” czy też „Marcelka i szkolne sprawy”. Cechą charakterystyczną twórczości Marcina Pałasza jest niesamowite poczucie humoru i optymizm. Podczas spotkania autor opowiedział, o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem i dlaczego na jednym tytule się nie skończyło. Mówił o tym, że pomysły na książki czerpie z życia codziennego, ze snów i z wyobraźni. Wspomniał też o próbach napisania prawdziwego horroru, z którego ostatecznie wyszła zabawna opowieść zatytułowana ”Straszyć nie jest łatwo”. Pan Marcin opowiedział też o swoim psie Elfie, którego przygarnął ze schroniska i ta historia stała się kanwą kilku książek bardzo lubianych przez młodych czytelników. Właśnie za „Sposób na Elfa” otrzymał w 2013r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Nasz gość namawiał dzieci do tego, aby starały się znaleźć sobie w przyszłości takie zajęcie, które będzie sprawiało im radość i może stać się sposobem na życie zawodowe. Doskonałym tego przykładem jest sam autor, który o swoim zawodzie powiedział: „kocham swoją pracę”! Spotkanie było niesamowite. Dzieci co chwilę wybuchały śmiechem, słuchając o nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Pan Marcin od pierwszej chwili zdobył sympatię dzieci i podzielił się ze wszystkimi swoim optymizmem. Na zakończenie spotkania była możliwość zdobycia autografu oraz wszyscy ustawili się do pamiątkowego uśmiechniętego zdjęcia. Dzieci podziękowały pisarzowi gromkimi brawami oraz wręczyły własnoręcznie wykonane rysunki do książki „Opowieści z Krainy Potworów”. 
W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas II ze SP nr 1 i SP nr 3 w Tucholi oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.