W poniedziałek 27 listopada 2017 r. nasza biblioteka miała przyjemność gościć milusińskich ze SP nr 2 z klasy "0" z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Najmłodsi dowiedzieli się, że pluszowy miś ma już 115 lat, a od 2002 roku obchodzone jest święto misiów na całym świecie.
W czasie spotkania dzieci wysłuchały dwóch opowiadań „Przyjaciele” i „Mróz” z książki Czesława Janczarskiego pt. „Miś Uszatek”. Dowiedziały się, że „Miś Uszatek” w tym roku obchodzi 60. urodziny. Postać sympatycznego misia z klapniętym uszkiem narodziła się w 1957 r. w pisemku dla dzieci „Miś”, na kanwie opowiadań powstały 104 bajki filmowe z przygodami Misia Uszatka.

1 2 3 4 5

W Łodzi Miś Uszatek doczekał się swojego mini pomnika, który stoi przy ulicy Piotrkowskiej, a w Se-Ma-For Muzeum Animacji można zobaczyć m.in. lalki z popularnego serialu i oryginalny pokoik Uszatka z planu filmowego. Po wysłuchaniu historii powstania serialu dzieci z zainteresowaniem obejrzały bajkę o misiu pt. „Choinka”.
Wizyta przebiegała w miłej i twórczej atmosferze, dzieci poznały misiowych bohaterów literackich: Kubusia Puchatka, misia Uszatka oraz misia Paddingtona.