We wtorek 14 listopada 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Teresą Korek pt. Znam wiele granic, które poprowadził znany tucholanom poeta Kazimierz Rink.

1 2 3

Renata Teresa Korek jest pedagogiem, działaczką społeczną, menedżerem kultury, poetką, malarką, dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, przewodniczącą Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury oraz autorką publikacji naukowych, m.in. o mniejszościach narodowych i etnicznych na Pomorzu Zachodnim. Zadebiutowała w 2006 r. opowiadaniami ,,Zza firanki” i ,,Wiedźmy wędrowne”. Jest autorką dwóch tomów poetyckich: ,,Jechałam aleją światła” oraz ,,Kobieta, która chce być mną”. Pisze także dla dzieci wiersze, bajki i opowiadania oraz limeryki i teksty piosenek. Od dziecka maluje, rysuje, tworzy grafiki, które prezentowała na wielu wystawach w kraju i za granicą. Została uhonorowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami, także o randze europejskiej. Jest bohaterką reportażu szczecińskiej pisarki i dziennikarki Moniki Sywai „Spadkobierczyni Marii" oraz licznych reportaży i audycji radiowo - telewizyjnych.

4 5 6

Wieczór był okazją do wysłuchania utworów poetyckich w interpretacji autorki i prowadzącego, upłynął w sympatycznej atmosferze, były pytania ze strony publiczności oraz możliwość zakupu tomików i zdobycia autografu.

7 8 9

Wydarzeniu towarzyszyła ekspozycja prac plastycznych autorstwa poetki. Na wystawie można było zobaczyć również obraz „Domek czarownicy” Heleny Kaczanowskiej, który namalowała zainspirowana wierszem Renaty Teresy Korek pt. „Domek czarownicy" z tomiku „Jechałam aleją światła”.