We wtorek 17 października 2017 r. odbyło się spotkanie pt. „Günter Grass znany i nieznany. Noblista w 21 odsłonach”, którego inicjatorem był Marek Wolski. Gości powitała oraz przedstawiła prelegenta - dyrektor biblioteki Hanna Szramka.

Marek Wolski jest człowiekiem niezwykle oczytanym, zafascynowanym literaturą i nie wynika to wcale z posiadanego wykształcenia, bowiem jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - Wydziału Prawa i Administracji. Pracował i pracuje jako urzędnik, najpierw państwowy, a teraz samorządowy. Jest zatrudniony w Starostwie Powiatowym w Tucholi, gdzie pełni funkcję Powiatowego Rzecznika Konsumentów i Pełnomocnika Starosty Tucholskiego ds. kontroli zarządczej. Oprócz literatury interesuje się historią, filmem, sportem i turystyką. Od wielu lat organizuje wycieczki - i to nie tylko po Borach Tucholskich. W tym roku też trwa szósta już edycja organizowanego przez niego turnieju o tytuł Najwszechstronniejszego sportowca Powiatu Tucholskiego”.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie, przybyło liczne grono przyjaciół i znajomych oraz miłośników twórczości autora „Blaszanego bębenka”.

„...szczęście, nie był to co prawda mój bębenek,
szczęście, była to tylko namiastka,
ale szczęście może też być namiastką,
kto wie, czy szczęście nie przychodzi jedynie
w postaci namiastki,
szczęście jest zawsze namiastką szczęścia,
osadem szczęścia...”

„Blaszany bębenek” Günter Grass