We wtorek 30 maja 2017 r. otwarto wystawę pokonkursową oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany w drugą rocznicę nadania imienia Aleksandra Janty-Połczyńskiego naszej bibliotece. Celem konkursu było przybliżenie twórczości naszego patrona Aleksandra Janty-Połczyńskiego – pisarza, poety, tłumacza, bibliofila, dziennikarza, twórcy międzywojennego polskiego reportażu, podróżnika.
Tematyka konkursu była bardzo trudna, ponieważ dotyczyła zilustrowania wiersza z tomiku „Młyn w Nadolniku. Pamiętnik Pomorski” Aleksandra Janty-Połczyńskiego. Interpretacja poezji sama w sobie stanowi wyzwanie, a jej zobrazowanie wymaga dużej wyobraźni i połączenia zdolności plastycznych z osobistym odbiorem tekstu literackiego.
Na konkurs nadesłano 50 prac w pięciu kategoriach wiekowych, które oceniało jury w składzie: Ewelina Giersz-Lebioda – grafik komputerowy – przewodnicząca jury, Arleta Nowak – laureatka wielu nagród literackich – członek jury, Anna Szreiber – nauczyciel bibliotekarz – członek jury. Komisja po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiła nagrodzić 18 następujących uczestników konkursu plastycznego:

Kategoria uczniów klas I-III

1. Zenel Mikołaj