W czwartek 18 maja 2017 r. w naszej bibliotece odbył się wernisaż malarstwa Samanthy Glińskiej pt. Codzienność zachwytów. Gości powitała oraz przedstawiła malarkę - dyrektor biblioteki Hanna Szramka. Wystawa wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, przybyło liczne grono przyjaciół i znajomych oraz miłośnicy malarstwa. Były gratulacje i kwiaty.
W imieniu Tucholskiego Hospicjum im. św. Małgorzaty dr Michał Gaca podziękował malarce za przekazane obrazy na cele charytatywne.
Wernisażowi towarzyszył mini recital Dariusza Krygowskiego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Samantha Glińska o sobie:

„Malarstwo jest ze mną od zawsze, od momentu, w którym mogłam utrzymać w ręku pierwszą kredkę i pędzel. Przez całe dzieciństwo i szkołę podstawową zapełniałam swoimi obrazami stosy papieru, w konsekwencji uczę się w Liceum Plastycznym w Gdyni-Orłowie. Kolejnym krokiem były studia na ASP w Gdańsku. Potrzeba poszukiwania pchnęła mnie na wydział wzornictwa przemysłowego. Jednak malarstwo okazało się silniejsze od wszystkiego i niezmiennie pozostaje najważniejszą rzeczą w moim życiu.
Od lat mieszkam na wsi w sercu Borów Tucholskich otoczona moimi ukochanymi zwierzętami i drzewami.
Moje malarstwo, to wszystko to, co mnie otacza. Poszukiwanie ruchu. Mocy. Odnajdywanie niesamowitej ekspresji, jaką mają w sobie KONIE. A także nostalgia, wyciszenie i melancholia, które odnajduję w pejzażach. Każdy zachwyt i każda zaduma. Moje malarstwo to kontrasty. Yin i Yang. Ja cała”.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 30 czerwca 2017 r.