W środę 17 maja 2017 r. gościem naszej biblioteki był Roman Pankiewicz z Krakowa, który jest autorem książek tworzących podróżniczo-przyrodniczy tryptyk: Matuszka Rosija pierwszy żywioł, Niemcy – drugi żywioł, Islandia: Trzeci żywioł. Właśnie temu ostatniemu krajowi było poświecone spotkanie, w którym uczestniczyła młodzież z tucholskiego Gimnazjum nr 1 oraz zainteresowani czytelnicy. Roman Pankiewicz w sposób niezwykle barwny opowiadał uczestnikom spotkania o swoim trzyletnim pobycie w najdalej na północ wysuniętym europejskim kraju. Nasz gość zachęcał młodych ludzi do nauki języków, dzięki czemu można np. łatwiej podjąć pracę w innych krajach, a w wolnym czasie poznać kulturę i zwyczaje rdzennych mieszkańców.

1 2 3 4 5 6