W środę 10 maja 2017 r. odbyły się dwa spotkanie z okazji obchodzonego 9 maja Dnia Europy. Do naszej biblioteki przyjechali goście z Brukseli: Grażyna Wojcieszko – poetka, tłumaczka, autorka kilku tomów poetyckich i licznych publikacji, która na co dzień pracuje w Komisji Europejskiej oraz Marek Orzechowski – znany dziennikarz, pisarz i publicysta, wieloletni korespondent telewizji z Bonn i Brukseli, który ma w swoim dorobku wywiady z czołowymi politykami Europy, setki komentarzy artykułów i reportaży. Pisze o miejscach, które miał okazję gruntownie poznać i o wydarzeniach, w których uczestniczył, jako dziennikarz. Mój sąsiad islamista to jego ostatnia i zarazem najpopularniejsza książka, opisująca problemy, z którymi spotyka się współczesna Europa. Podczas spotkań gościliśmy także Barbarę Burską – aktorkę scen warszawskich, znaną m.in. z filmu „Miś” Stanisława Barei.

W godzinach przedpołudniowych uczniowie tucholskich szkół średnich: Technikum Leśnego i Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych mieli okazję podebatować na temat Europa i My, czyli jak różnie widzimy Europę.

1 2 3 4 5 6 7 8

Późnym popołudniem dorośli czytelnicy mieli okazję rozmawiać o Dwóch wizjach Europy i wymieniać się opiniami i spostrzeżeniami na temat współczesnych stosunków międzynarodowych i sytuacji w Europie.

9 10 11 12 13 14 15 16 17 18