We wtorek 8 listopada 2016 r. odbył się wernisaż malarstwa Józefa Wróblewskiego. Gości powitała oraz przedstawiła malarza - dyrektor biblioteki Hanna Szramka. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie, przybyło liczne grono przyjaciół i znajomych, rodzina oraz miłośnicy malarstwa.

Były gratulacje, kwiaty dla malarza. W imieniu Tucholskiego Hospicjum pani dr Mariola Gaca podziękowała Józefowi Wróblewskiemu za przekazane obrazy na cele charytatywne.

Dla uczestników wernisażu artysta przygotował miłą niespodziankę. Sześć fotografii jego obrazów otrzymały osoby, którym „trafił się” katalog wystawy z autografem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Wystawę można oglądać do 10 grudnia w godzinach otwarcia biblioteki.

Józef Wróblewski urodził się 11 września 1933 r. Mieszka w Raciążu. Pasjonuje go malarstwo olejne, akwarelowe i fotografia. Znany jest jako autor obrazów olejnych przedstawiających piękno Borów Tucholskich oraz Kaszub. Od 1991 r. jest członkiem Borowiackiego Towarzystwa Kultury. Uczestniczy w plenerach i wystawach w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu instytucji, m.in. w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Chojnicach oraz w domach prywatnych.

Obecna wystawa jest 92. prezentacją dorobku malarza.

Artysta o sobie:

Maluję od dziecka, a swoje uzdolnienia wyniosłem z domu rodzinnego, dziedzicząc je po ojcu Franciszku. W moich obrazach dominują motywy związane z przyrodą i kulturą regionu. Pokazuję lasy, łąki, pola oraz barwy pór roku, przedstawiam ich przepych, autentyzm i liryzm. Zjawiska przyrody oddaję z łagodnością i grozą, a ikony i relikty przeszłości z nabożeństwem, dostojnością i monumentalnością. Przedstawiając moje prace, chcę pokazać to co we mnie tkwi i co tworzą moje ręce.