W czwartkowe popołudnie 22 września 2016 r. odbył się wernisaż rysunku i malarstwa Małgorzaty Obuchowskiej pt. „Wielbi dusza moja Pana”.

Gości powitała oraz przedstawiła malarkę - dyrektor biblioteki Hanna Szramka. Spotkanie uświetnił śpiewem i grą na gitarze  ks. Ireneusz  Kalf, proboszcz Parafii pw. Bożego Ciała w Tucholi. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie, przybyło bardzo liczne grono przyjaciół i znajomych, rodzina oraz miłośnicy malarstwa. Były też gratulacje, kwiaty, upominki dla malarki.

1 2 3 4 5 6

Małgorzata Obuchowska opowiedziała o swojej pasji, o tym co ją inspiruje. Dla uczestników wernisażu przygotowała miłą niespodziankę. Cztery grafiki jej autorstwa otrzymały osoby, którym trafił się katalog wystawy z jej własnoręcznym rysunkiem.

7 8 9 10 11 12 13 14

Wystawę można oglądać do 7 listopada w godzinach otwarcia biblioteki.

15 16 17

Małgorzata Obuchowska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Mieszka i pracuje w Tucholi. Pasjonuje ją rysunek i akwarela. Wykonuje prace w różnych technikach  (olej, pastele, tusz). Od kilku lat bierze udział w plenerach i wystawach, również międzynarodowych.
Wykonała grafiki do tomików poezji Barbary Kasicy-Kołomyjskiej pt. „Tańcząc na wierzchołkach drzew” i Danuty Richter pt. „Wielbiąc Pana”. Jest autorką ilustracji do książki Marii Ollick „Legendy i powiastki z borowiackiej kastki”.  Parafia pw. Bożego Ciała w Tucholi wydała kalendarz parafialny na rok 2015 z jej rysunkami.
Od 2010 r. należy do Borowiackiego Towarzystwa Kultury.

Pierwsza wystawa jej rysunku odbyła się jeszcze podczas nauki w PLSP w Bydgoszczy.

Wystawy indywidualne

2007 – „Moje miasto, moja rodzina i ...” (wystawa rysunku i malarstwa) – MBP w Tucholi
2009 – „Cztery pory roku nad Głęboczkiem” (wystawa fotograficzna) – MBP w Tucholi
2012 – „Spostrzeżenia” (wystawa rysunku) – MBP w Tucholi
2016 – „Wielbi dusza moja Pana ...” (wystawa rysunku i malarstwa) – MBP w Tucholi
2009 – Tarnowskie Góry
2013 – Muzeum Borów Tucholskich.

Wystawy zbiorowe:

Kamienna Góra, Wałbrzych, Wrocław, Rybnik, Boguszów, Tarnowskie Góry, Czersk, Trzebiatów, Tuchola, a także: Niemcy, Czechy, Belgia – Bruksela, Luksemburg, W. Brytania – Liverpool.