Do 21 września 2016 r. w wypożyczalni dla dorosłych można oglądać wystawę prac rodzeństwa Aleksandry i Mateusza Zdanowskich.

1 2 3 4 5 6

Aleksandra Zdanowska

Obecnie studiuje logistykę i transport w Akademii Morskiej w Gdyni. W przyszłym roku czeka ją obrona pracy dyplomowej. Fotografowaniem interesuje się od 6 lat, jej prace przedstawiają głównie portrety. Zajmuje się również obróbką zdjęć. Po raz pierwszy wernisaż jej prac mogliśmy zobaczyć dwa lata temu w Tucholskim Ośrodku Kultury.
Aleksandra jak sama twierdzi, cały czas w miarę możliwości uczy się warsztatu. Fotografię portretową wybrała z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że chce uchwycić daną chwilę w życiu osoby, ale również dlatego, że łatwo jej się pracuje właśnie z ludźmi.

Mateusz Zdanowski

Jest uczniem II klasy technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi. Maluje, rysuje, projektuje praktycznie od najmłodszych lat. Jego prace brały udział w licznych konkursach szkolnych i międzyszkolnych. W tej chwili głównie szkicuje.
Ulubionym tematem jego rysunków jest człowiek. Do stworzenia kolekcji, którą prezentuje zainspirowały go japońskie komiksy - anime.
Mateusz lubi także sport - szczególnie siatkówkę i szybką jazdę na longboardzie. Najczęściej wybiera technikę ulicznego cruzingu. Jest też zapalonym graczem komputerowym.