We wtorek 17 listopada 2015 r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Heleny Kaczanowskiej.

Mimo, że Helena Kaczanowska nie jest rodowitą tucholanką na wernisaż przybyło liczne grono przyjaciół i znajomych. Tucholskie środowisko malarskie reprezentowali Małgorzata Obuchowska, Justyna Wojciechowska, Zenon Korytowski, Mariusz Reszczyński oraz Marian Thiede. Pod­czas wernisażu można było poroz­ma­wiać z autorką prac, która opowiedziała o swojej artystycznej pasji, zapraszając do obejrzenia bardzo ciekawych akwareli.

1 2 3 4 5 6

Helena Kaczanowska do Tucholi przyjechała w 2009 roku z Trzebiatowa. Z wykształcenia jest plastykiem i nauczycielem. Przez wiele lat prowadziła własną firmę reklamową Redis, uczyła plastyki w szkole podstawowej oraz współpracowała z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie w pracowni malarskiej ”BEZ RAM” prowadziła zajęcia z młodzieżą. Była komisarzem wielu wystaw, organizatorem i uczestnikiem plenerów. W wolnych chwilach malowała. Prace swoje wystawiała w galeriach w województwie zachodniopomorskim, jak również w miastach partnerskich Trzebiatowa - Sjőbo (Szwecja) i Wandlitz (Niemcy).

Prace, które powstały od 2009 r. prezentowała na wystawach:

Konfiguracje – kolaże

• kwiecień 2011 – MBP w Tucholi
  • listopad 2012 – Pałac Trzebiatów
  • marzec 2013 – MBP w Człuchowie
  • październik 2013 – Centrum Informacji w Czersku

Malarstwo Heleny Kaczanowskiej

• wrzesień 2013 – Muzeum Borów Tucholskich

Salon jesienny – wystawa zbiorowa

• listopad 2014 – TOK Tuchola

Międzynarodowa wystawa poplenerowa – Bielska Struga 2014

• październik 2014 – TOK Tuchola