nagwek22 lutego 2010

Promocja najnowszego tomiku poezji Lucyny Pitali Gdy tyle piękna dookoła.

Autorka wydała tomiki poezji:
- Po wielu latach 1999 r.
- Wiersze 2003 r.
- Po jakimś czasie 2005 r.
- Wspomnienie 2006 r.
- Gdy tyle piękna dookoła 2010 r.

Lucyna Pitala urodziła się w Tarnopolu, mieszkała w Zamościu, Sępólnie Krajeńskim, w Malborku spędziła młodość. Po wyjściu za mąż zamieszkała w Bysławiu. Od 1968 r. jest mieszkanką Tucholi. Ma dwoje dzieci, córkę i syna, dwie wnuczki i dwóch wnuków.

Jest osobą bardzo aktywną, działa w Klubie Seniora Jesień, prowadzi kronikę, przygotowuje wystawy okolicznościowe, śpiewa w zespole Alababki, wykonuje ozdobne kartki okolicznościowe z zasuszonych kwiatów.

Największą pasją Lucyny Pitali jest poezja. Wiersze pisała już w młodości, układała słowa piosenek do znanych melodii, interesowała się teatrem, grała w przedstawieniach szkolnych.

Przyjaciele Lucyny Pitali i miłośnicy poezji nie zawiedli i stawili się na spotkaniu bardzo licznie. W promocji uczestniczyli regionalni poeci: Jadwiga Witkowska, Elżbieta Kotras, Krystyna Brodowska, Barbara Kasica-Kołomyjska, Marek Sass oraz Kazimierz Rink. Autorka usłyszała dużo przychylnych opinii na temat swoich wierszy, zabierający głos cytowali wiersze z tomiku i dzielili się swoimi refleksjami.

Wiersze z najnowszego tomiku recytowali Sandra Karpus, Kamil Tajl i sama autorka.
p1p2p3
p4thumb_p5p6