2

W czwartek 27 listopada 2014 r. oraz we wtorek 2 grudnia 2014 r. odbyły się II warsztaty artystyczne Elementy dekoracji wnętrz – ozdoby adwentowe i bożonarodzeniowe. W warsztatach uczestniczyły 22 osoby.

Warsztaty przeprowadziła Elżbieta Pieczka, która od lat współpracuje z biblioteką. Pracuje jako nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 1 w Tucholi. Zajmuje się rękodzielnictwem, papieroplastyką oraz projektowaniem dekoracji wnętrz. Prowadzi warsztaty plastyczne zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Organizuje w bibliotece wystawy plastyczne swoich uczniów, bierze aktywny udział z młodzieżą we wszystkich konkursach ogłaszanych przez naszą placówkę. W grudniu ubiegłego roku odbył się w bibliotece wernisaż jej prac pt. „Art deco”.

Kolejne warsztaty planujemy zorganizować w przyszłym roku.

314